СТАТТІ, ПУБЛІКАЦІЇ, ЛЕКЦІЇ

 Всі публікації   Рубрики   “Психологія та стосунки”


Який чоловік – така і дружина

15 листопада 2017 р. | Автор/джерело: Ольга Валяєва
 31260

Як дружина думає про чоловіка, таким він і стає. Бачить в ньому тільки недоліки – вони примножуються з кожним днем. І тоді навіть той чоловік, у якого є величезний потенціал бути хорошим чоловіком, стає пересічною рогатою твариною з сімейства козлячих.

Є така притча про зустріч дружини та коханки одного чоловіка. Вони почали його обговорювати, і дружина сказала:

– Він дурень, скупий і негідник. Я взагалі не розумію, чого ти з ним живеш!

– Ти неправа, – відповіла коханка, – він і щедрий, і цікавий, і сміливий! Сама поміркуй: кожне свято приносить мені розкішні подарунки, – ось і перстень, і шуба, і машина.

– От уже неправда! – обурилася дружина. – Він мені навіть квітів по свята не дарує, зарплату не віддає! Він ще та скнара!

– Так ні ж! – заперечила коханка. – Він розумний, з ним завжди так цікаво спілкуватися. Він багато читав, багато знає, про все є своя думка. Я люблю його слухати, – стільки нового дізнаюся!

– Скажеш теж! – посміхнулася дружина – Він вічно несе якусь нісенітницю! Навіть слухати огидно! А негідник-то який! Ніколи за мене не заступиться, вночі не зустріне, як ремонт робити, – так він пропадає, і я все сама!!!

– Ми неначе про різних чоловіків говоримо, – посміхнулася коханка – Три дні тому він за мене навіть побився з хлопцем, який мене образив. Ніколи не дає нести нічого, важче букета квітів. І навіть вдома у мене всі цвяхи він забив, паркет поклав, плитку… Кажу тобі, він щедрий, розумний і хоробрий!


І кожна з них має правду. Тому що з однією з них чоловік поводиться так, що виглядає негідником, а з іншою, – він хоробрий. Хоча чоловік – один і той самий.

Ця історія показує, як сильно жінка впливає на чоловіка. Один і той само чоловік може відрізнятися кардинально, в залежності від того, хто з ним поруч.

Є приклади алкоголіків в першому шлюбі і успішних бізнесменів – у другому. І навпаки – успішні чоловіків, які залишили свою першу дружину заради молодої дівчинки, через пару років втрачали все і ставали алкоголіками.

Чому так відбувається? Тому що сила жінки величезна. І вплив її на чоловіка безмежний. Фактично жінка «створює» чоловіка. Вона розкриває в ньому якісь якості, а якісь нейтралізує. Найчастіше діє вона неусвідомлено. Використовуючи родові сценарії і досвід своєї сім’ї. Якщо батько був успішним, то вона несвідомо допоможе досягти йому успіху (у неї така картинка перед очима). А якщо тато був невдахою або багато пив, – то її неусвідомлена картина буде вести сім’ю до краху.

Проблема в тому, що жінки не розуміють своєї сили і не приділяють достатньо уваги своїм думкам і вчинкам. Не усвідомлюють своєї сили і можливостей свого впливу на чоловіка. Якби ми знали, що народилися з чарівною паличкою, навряд чи ми б стали махати нею даремно і замовляти всілякі дурниці, еге ж?

Давайте розглянемо, що дружина може зробити з чоловіком, як вона може вплинути на його характер і вчинки.
Почнемо з негативного впливу дружини
Але є і зворотня сторона!Це найголовніше, що я хочу до вас донести. Якщо ваш чоловік чимось вас не влаштовує – знайдіть причину цього в собі. І ось на цю роботу варто пустити сили і час.

«- Якою була б я, якщо була б чоловіком?» – чи впевнені, що хочете це знати? – Тоді подивіться на свого чоловіка. Ось таким і були б. Йому не вистачає чоловічих якостей так само, як вам не вистачає жіночих.

Наприклад, чоловік п’є пиво. Тоді ваша головна робота – це прийняття. Прийняття того, що він має право руйнувати своє здоров’я, якщо хоче. А ще це, швидше за все, говорить про вашу емоційної сухість в стосунках з ним. Можливо, йому не вистачає підтримки і заохочення.

Або чоловік не хоче працювати. Тоді, напевно, ви занадто багато працюєте і абсолютно його не слухаєте. І який сенс штовхати його і записувати на співбесіди? Навіть якщо він туди піде, з таким настроєм довго це не триватиме. Тому змінювати потрібно себе.

Чому чоловік лежить на дивані? Тому що туди його вдавлює жінка, яка перебуває в стресі. Вона носиться поруч як метеор, змітаючи все на своєму шляху, і щоб залишитися в живих, він маскується під накидку на диван.

Якщо ваш чоловік не допомагає вам з дітьми – подумайте, а чи вважаєте ви його хорошим батьком, гідним того, щоб діти любили його нарівні з вами? І чи не відвернули ви його від допомоги, вказуючи, що попу малюкові він помив погано, а пляшку знову не прокип`ятив?

Бог нам дає рівно стільки, скільки ми заслужили. Наші батьки, наші діти, наші брати і сестри, – їх ми не можемо вибрати. Тому доводиться вчитися приймати. Але з чоловіками по-іншому. Є ілюзія вибору. Є відчуття, що міг бути інший, трохи краще.

Але це тільки видимість вибору. Подружжя також дає нам Бог. Інакше як би ми зустрілися і покохали одне одного? Як би ми знайшли одне одного в натовпі і притягнулися?

І раз Бог дав вам такого чоловіка, значить, саме такого ви і заслужили. А ось навіщо і чому, – про це вже варто подумати. І що з цим робити далі – це вже ваш вибір і ваш простір для творчості.

Бережіть одне одного!

Можна вічно нарікати одне на одного і шукати смітинку в оці чоловіка. А можна набратися сміливості і заглянути у власні очі з їх колодами.

І коли ви побачите і роздивитеся свої колоди, ви зможете побачити, нарешті, що поруч з вами Людина. Більш того, ця людина – Чоловік. І в ньому дуже багато хорошого. І скільки він усього від вас терпить. Адже жінка набагато сильніша в питаннях взаємин. З неї енергія відносин б’є фонтаном! І затопити чоловіка бурхливими хвилями дуже просто. А він, пливучи, повинен ще корабель змайструвати з плаваючих трісок, прямо в хвилях! У ваших інтересах, - щоб хвилі були спокійними.

Бережіть одне одного! Стільки сил йде на безглузді бої всередині сімей, а ці сили можна було вкласти в творчість або виховання дітей. Енергетичні втрати від кожної сварки колосальні. Не витрачайте сили даремно. Вчіться любити.

Замість сварки можна було б витратити сили на:

– підтримання здоров’я свого і чоловіка – наприклад, можна було почати бігати вранці, робити зарядку або ходити в спортзал. Однієї сварки вистачило б на місяць таких корисних занять;

– обдумування і пошуку подарунка для близьких. А ще краще одне для одного. Причому купити не щось, що на нашу думку йому сподобається. А те, що він дійсно хоче і чому буде радий (зазвичай це різні речі);

– прогулянку разом або з дітьми. Зміцнення взаємин за допомогою прогулянки пішки – найдієвіший метод;

– перегляд сімейного альбому, спогади про те, якими ви були стільки років назад і як розвивалися ваші стосунки;

– те, щоб дійти до терміналу оплати і покласти хоча б 100 гривень на рахунок хворої дитини, щоб допомогти її батькам зробити їй операцію. Та дитина виросте вдячною, вірячи в добрих людей, вибере хорошу професію і допоможе сотням інших людей. Однією маленькою дією ви змінили б весь світ на краще, – але ви витратили сили на сварку.

Спочатку це складно. Але ж і квітка певний час сидить під землею, в темряві і вогкості. Потім їй потрібно затратити багато сил, щоб пробити ґрунт, вийти за рамки темряви. Потім потрібно довго-довго тягнутися до сонця. І тільки потім вона може розкритися і показати всім свою красу.

Так само і люди. Дуже багато сил потрібно на те, щоб навчитися любити. Потрібно дати собі час. І в якийсь момент набратися сміливості, щоб вийти за рамки зони комфорту. А ще дозволити собі вбирати любов, яку безкорисливо дарує нам Всесвіт разом з сонячним світлом. І коли ви наповнитися цією любов’ю – потрібно просто відкрити своє серце.

Своє прекрасне, як найдивовижніша квітка, серце. Серце, сповнене Кохання.

Любіть чоловіків. Їм дуже потрібна ваша Любов. Навіть якщо вони в цьому ніколи не зізнаються.

За кожним великим чоловіком завжди є жінка, яка в нього вірила. І кохала по-справжньому.
Є така кумедна історія про Барака Обаму і його дружину.

Одного вечора президент Обама і його дружина Мішель вирішили піти на незаплановану вечерю в ресторан, який був не надто розкішний. Коли вони вже сіли, власник ресторану запитав у охоронця Обами, чи може він, звернутися до першої леді в приватному порядку.

Потім у Мішель і цього чоловіка відбулася розмова. Після чого чоловік запитав Мішель, «Чому він був так зацікавлений в спілкуванні з тобою?» Вона відповіла, що в її підліткові роки, він був шалено закоханий в неї.

Президент посміхнувся: «Так що, якби ти вийшла за нього заміж, ти б зараз могла бути власницею цього прекрасного ресторану?», І Мішель посміхнулася: «Ні. Якби я вийшла за нього заміж, то саме він став Президентом».


Бажаємо вам, щоб цей день, коли ви зможете відкрити своє серце сповнене Кохання, настав дуже скоро.

Переклад українською - «Гармонія»

 Повна версія


 Facebook
 Коментарі