СТАТТІ, ПУБЛІКАЦІЇ, ЛЕКЦІЇ

 Всі публікації   Рубрики   “Духовність”


21—22 березня: Арійський Новий рік (Нова Паска)

21 березня 2007 р. | Автор/джерело: Ігор Каганець, «Народний Оглядач»
 28931

Хто зробив перший крок, той пройшов половину шляху — каже прадавня мудрість. Бо від першого кроку залежить, куди проляже твій шлях. Початок — найважливіша складова будь-якої справи, бо як почнеш, так далі й піде — кажуть сьогодні. Бо правильно започаткований рік програмує щасливе розгортання подій протягом усього річного кола.

На весняне рівнодення 22 березня починається арійський Новий рік, який раніше називали давнім словом Паска, тобто Перехід.

Перший день Арійського нового року починається 22 березня о 6-й годині за місцевим часом, тому що саме в цей момент сходить Сонце.

Це найсильніший час для програмування всього наступного року.

Для його здійснення потрібно виконати кілька доволі простих речей:

1. Напередодні, тобто 21 березня, потрібно навести лад у своєму помешканні, здійснити його очищення (наскільки це можливо). Приготувати ритуальний хліб (паску). Протягом цього дня краще нічого не їсти, тобто здійснити очищувальний піст.

2. Заключною фазою очищення є омивання природною, не нагрітою водою, краще через занурення у річці, озері, ставку, басейні чи навіть ванні у своїй квартирі. Сенс у тому, щоб Новий рік зустріти в чистому тілі, чистому одязі і чистому помешканні. Омивання у природній воді — це водночас акт єднання з Природою, Всесвітом, Творцем.

3. У четвер 22 березня проснутися раніше, випити чистої води і до 6-ї години ранку святково одягнутися, приготувати ритуальний стіл, ще раз поміркувати над тим, чого ти хотів би досягнути в новому році.

4. О шостій годині, тобто як тільки почало сходити сонце, потрібно разом з близькими людьми (в крайньому разі — самому) сформувати в уяві бажане розгортання подій і побажати самому собі та один одному всього найкращого, чого хотіли б у новому році для себе і всієї України.

5. Здійснити арійський обряд зцілення-єднання (сопричастя) з предками, ближніми, всією Арійською расою, Творцем. Цей обряд описаний у статті Святкуємо арійський Новий рік з Ісусом Хрестом. Бажано його повторити в ширшому колі друзів увечері для вшанування Таємної вечері — святкування арійського Нового року Ісусом Хрестом і апостолами у четвер 22 березня 31 року.

Для зручності повторимо 4 головні складові згаданого обряду:

1. Треба налити вино в чашу, воздати славу Богові-Творцеві, після чого всім учасникам по колу (за годинниковою стрілкою, тобто за сонцем) випити його з цієї чаші. Це прадавній звичай, відомий ще зі скіфських часів як складова ритуалу побратимства. Він проіснував в Україні до 20 століття, багато хто зі старих людей ще пам’ятає, як за святковим столом пускали по колу одну-єдину маленьку чарочку (кілішок, стопку) і пляшку з вином або горілкою — кожен випивав і наливав по колу іншому. До речі, це тест «хто є твоїм ближнім» — той, з ким ти готовий пити з однієї чаші.

2. Господар дому або голова зібрання повинен взяти ритуальний хліб — паску, воздати славу Богові-Творцеві, поблагословити паску, розділити її (розламати або розрізати) і дати всім учасникам святкування. Розподіл жертвенного, священного хліба — це прадавній арійський звичай. Отримавши і споживши частину цілісного хліба, людина «причащається» — вона духовно-енергетично стає невід’ємною частиною малої громади (кола своїх родичів і друзів) і великої громади — Арійської раси («померлих, живих і ненароджених»).

3. Треба співати гарні, світлі пісні духовного характеру. Це арійський стандарт для будь-яких святкових подій. Згідно з Доброю Новиною, апостоли в цей вечір також «співали славлення».

4. Треба формувати майбутнє — це найголовніша умова правильного початку нового річного кола. Наміри, запрограмовані у цей час, мають здатність втілюватися. Чим ясніше і яскравіше будуть сформульовані плани, побажання, задуми, мрії — тим вищі шанси їхнього здійснення.

Згідно з Арійською традицією, новорічне святкування треба повторити у неділю 25 березня, коли чиста енергетика початку нового кола посилюється енергетикою початку тижня, адже неділя — це День Сонця, призначений для духовного започаткування нових справ.

Це подвійне свято називається Великоднем. Цього року воно є потрійним, оскільки у неділю 25 березня 31 року відбулося Хрестове воскресіння — найяскравіша маніфестація боголюдських потенцій людини.

Святкування справжнього Нового року (Паски-Переходу) і справжнього Великодня не заперечує святкування нинішньої православної Паски-Великодня 8 квітня 2007 р. («старої Паски»). Це нормальна практика у перехідні періоди від старої до нової календарної системи, від старого до нового світу.

Хай Буде!

 Повна версія


 ДО ТЕМИ:

 Facebook
 Коментарі